30.09.14

Navaratri 5. diena - Skanda Mā

Skanda Mā
Navaratri piektajā dienā Dievišķo Māti mēs godinām Skanda Mātā formā.

Iepriekšējos gados Šrī Svami Višvananda ir teicis: "Mātes piektā forma ir pazīstama kā Skanda Mātā. Ka jūs visi zināt, Šivam bija divi dēli - Ganeša un Muruga. Murugu sauc arī par ‘Skandu’ vai Kartiku. Tā kā Durga Devī ir Kartikas māte, Vina tiek saukta arī par ‘Skanda Mata’. Kristīgajā pasaulē varētu saukt par Erceņģeli Mihaēlu, kurš ir visu eņģeļu un visu erceņģeļu līderis. Tāpat kā Muruga ir Dieva kareivis, Viņš ir debesu armijas komandieris. Te jūs redzat Dievieti Bhagavati, Skanda Devī, kas tur rokās Murugu, tā parādot, ka Viņa ir visu spēku Māte. Viņa ir Māte visiem spēkiem. Viņa ir Māte, kas dod spēku, lai iznīcinātu visu negativitāti."

Jagna - attīrīšanas rituāls
"Vēl Viņa nāk, lai iznīcinātu jūsu lepnumu, pat ja Viņai jābūt striktai- Viņa vēl nepieņem Kalī formu – Viņa ir maiga. Viņa jūs brīdinās: ‘Hei, esi uzmanīgs! Uzmanies!’ Bet, ja tas nenostrādās, Viņa izpaudīsies kā Mahā Kalī.

Skanda šajā formā simbolizē jūs visus, katru no jums, ne tikai viņu, bet visa cilvēce ir Viņas rokās. Viņa tur visus. Tāpat jūs varat redzēt Māti Mariju ar atplestām rokām un sakot: ‘Visi cilvēki šajā pasaulē ir mani bērni.’ Tā, iedomājieties sevi Skandas vietā, sēžot Viņas klēpī un lūdzot Viņu, lai Viņa atbrīvo no visa lepnuma un ego Savā veidā - maigā veidā - tā, ka Viņa var jums palīdzēt atmosties."

"Šajā formā Dievišķā Māte dod pasaulei bērnus. Tātad, cilvēkus, kuriem nav bērnu, un kuri vēlas bērnus,  Viņa var svētīt ar bērniem."

Šogad mums bija īpašs viesis - Hindu priesteris Radža Sekaragurukkals no Londonas.

Šrī Svami Višvananda sveicina Hindu priesteri Radžu Sekaragurukkalu
Radža Sekaragurukkals sanskritā skandēja Devī Mahātmjāmas 13 nodaļas (700 vārsmas). Un pēc katras nodaļas noskandēšanas, tika godinātas dažādas Mā Čandikas formas, pienesot prasādu un izpildot īsu ārati.

Radža Sekaragurukkals skandē Devī Mahātmjāmu
Viņš bija patīkami pārsteigts par Bhakti Margas ģimenes bhaktu dzīvesprieku lūgšanu laikā, un viņš teica: "Jums ir ļoti labs Guru!"

Skandējot Durga Čalīsu

"Pirmo reizi redzu ko tādu! Kad jūs sākāt dziedāt bhadžanas, tas bija ļoti apbrīnojami! Es to sajutu! Zināt, Mā mājvieta ir Šrī Pītam.  Šrī Pītamā ir zvans, bet viņam nav mēles. Tad, kā lai zvans rada skaņu? Ikreiz, kad cilvēki dzied bhadžanas, ikreiz, kad cilvēki veic Matadžī Nām, skaņa automātiski nāk no zvana. Noteikti, šodien šeit it Šrī Pītam. Džei Mātā!"

Raksta oriģinālu varat lasīt šeit.

29.09.14

Navaratri 4. diena - Kušmanda Mā

Navaratri ceturtajā dienā mēs godinām Kušmanda Mā. Ir teikts, ka tad, kad visapkārt valdīja tumsa, un Visums neeksistēja, Viņa ar smaidu radīja Visumu.
Kušmanda Devī


‘Kushmandam’ sanskritā nozīmē ķirbis. Starp visiem dārzeņiem, kas tiek pienesti Dievietei, ķirbis ir pats svarīgākais dārzenis, jo Kušmanda Devī par ķirbi ir visvairāk apmierināta.

Ķirbī ir ļoti daudz sēklu, un katra sēkla spēj aug un dot jaunus ķirbjus. Cik dižena ir šī Dieviete, ka Viņa spēja radīt šo Visumu, kurā katra dvēsele spēj garīgi augt!


Šrī Svami Višvananda teica: “Kušmanda Devī ir spēks, ar kuru tika radīts šis Visums, tika radīta šī pasaule. Protams, kā jau jūs visi zināt, Visas Dievietes, pat ja tām ir dažādas formas, viņas visas ir Viens. Atšķirība ir tā, ka visas Dievietes eksistēja pirms vai pēc radīšanas, bet Dieviete Kušmanda parādījās tieši radīšanas brīdī. Tajā brīdī, kad tika radīts Visums,  Viņa izpaudās caur radīšanu.”
“Tajā brīdī radošais spēks bija Kušmanda. Mēs lūdzam Dievieti Kušmandu, lai Viņa pār visiem lej savu svētību - gan pār tiem, kuri Viņu atceras, gan pār tiem, kuri Viņu neatceras, gan pār tiem, kuri Viņu pazīst, gan pār tiem, kuri Viņu nepazīst. Lai Viņas Mīlestība, Viņas Žēlastība ir pār visiem cilvēkiem, lai viņi varētu atrast patiesu laimi un patiesu prieku. ”
Kokosrieksta piedāvāšana Jagnas laikā - cilvēku sirds attīrīšana
“Viņa ir Brahmas, Višnu un Mahēšvaras kosmiskā Šakti. Viņa ir Adi Devī, Visu Purušu sievišķais aspekts, un ir teikts, ka Viņa parādījās no Mahāvišnu, Nārājanas ķermeņa un Brahmam deva Šakti, lai radītu Visumu, lai radītu it visu.”

“Šajā Devī aspektā  Viņa parāda, ka pat tad, ja cilvēka sādhana ir grūta, viņam jābūt neatlaidīgam; cilvēks nedrīkst to pamest, un teikt, ka tas ir pārāk sarežģīti! Ja jūs lūgsiet Dievišķai Mātei, lai Viņa jūs iedvesmo, ja jūs lūgsiet Viņas palīdzību, Viņa pieņems Kušmandas formu. Nākot šajā formā, Viņa parāda, ka viss ir jūsos.”

Raksta oriģinālu varat lasīt šeit.

Svamidži vizīte Kenijā

Pēc ceļojuma uz Dienvidāfriku Gurudžī kopā ar Satjanārājana Dāsu (Satyanarayan Das) apmeklēja Keniju un tikās ar daudziem sekotājiem. Viņš dāvāja Daršanu un Satsangu, kā arī vadīja retrītu, kurā piedalījās daudz sekotāju, rodot iespēju pavadīt laiku ar Viņu. Daudzi ļoti ilgu laiku nebija Viņu satikuši, tāpēc katrs kopā pavadītais brīdis bija ļoti dārgs.

Mēs lūdzām kādu no sekotājiem, kurš ceļoja kopā ar Svamidži, dalīties ceļojuma iespaidos. Lūk, viņa stāsts:

1. diena
20. septembrī mūsu mīļotajam Gurudži bija jāierodas Kenijā pēc 3 gadu prombūtnes. Mēs visi ar nepacietību gaidījām  lidostā, lai varētu uz mirkli Viņu ieraudzīt. Beidzot Viņš ieradās kopā ar Babadži Satjanārājana Dāsu. Mūsu prieks bija bezgalīgs, un visiem tas bija pacilājošs brīdis.




Viņš tika sagaidīts tradicionālā veidā: ejot apbērts ar ziediem, un pie durvīm sekotāji Viņam piedāvāja Ārati, uzlika Malu (ziedu virteni) un uzzīmēja Tilaku.

Gurudži stādīja mūs priekšā Babadži un tad devās uz templi.
 

Pēc tam Svamidži ļāva mums veikt Pada pudžu (Pada-Pooja) Viņa Lotospēdām, un visiem sekotājiem bija iespēja piedāvāt ziedus Viņa pēdām.



Pēc tam, kad Svamidži bija noskalojis ceļa putekļus, Viņš apsēdās, turēdams uz saviem ceļiem Kungu Krišnu un dāvādāms mums visiem iespēju saņemt Viņa brīnišķīgā Krišnas Daršanu.



Runājoties ar mums viņš materializēja skaistu gredzenu vienam no sekotājiem, kā arī vibhuti daudziem citiem. Vibhuti aromāts bija elpu aizraujošs. Kāda svētība!!!

2. diena: 21. septembris - Daršana
Svamidži ieradās Rāma Mandirā - Daršana norises vietā - tik brīnišķīgi starojošs savā sarkanajā tērpā, ka daudzi cilvēki, kas redzēja viņu pirmoreiz, izteica apbrīnu par Viņa skaistumu un starojumu. Mēs arī ar cieņu un mīlestību sagaidījām Babadži, kurš ieņēma savu vietu līdzās Svami.


Svami ļāva mums piedāvāt rožu ziedlapiņas Viņa Lotospēdām, kamēr mēs dziedājām Guru Stotram. Neilgi pēc tam Viņš teica īsu uzrunu un dziedāja Savā pašā saldākajā, dievišķīgajā balsī. Viņš mudināja visus dziedāt līdzi, taču cilvēki kautrējās :p


Mēs iepazīstinājām visus klātesošos ar Babadži, un viņš dalījās ar savu pieredzi un zināšanām.


Daršanu apmeklēja vairāk kā 450 cilvēki, un tas ilga gandrīz 5 stundas.


3. diena: 22. septembris
Mēs visi sakāpām autobusā un kopā ar Svami devāmies braucienā uz atpūtas vietu. 2 stundu brauciena laikā Svami mums izstāstīja dažādus stāstus. Tā kā Viņam garšo grauzdēta kukurūza, mēs piestājām Rifta ielejā, un baudījām to kopā ar Viņu. Tur Viņš ļāva sevi fotografēt, jokoja un smējās, un mēs visi jutāmies kā viena liela, laimīga ģimene.



 

Ierodoties atpūtas bāzē, Gurudži tika sirsnīgi uzņemts ar ziedu virteni un atspirdzinājumiem. Pēc tam mēs ēdām pusdienas. Vēlāk Viņš kopā ar Babadži un dažiem bhaktām devās safari izbraucienā. Viņi apskatīja žirafes, zebras, antilopes, kārpainās mežacūkas ar ragiem (Varaha), savvaļas bifeļus un daudzus citus dzīvniekus to dabiskajā vidē. Gurudži tas patika, un Viņš bija lieliski pavadījis laiku.
 


Pēc vakariņām Gurudži laipni sniedza Satsangu, kas ilga gandrīz līdz pulksten diviem naktī. Vēl mēs dziedājām, kā arī dzirdējām daudz viedu vārdu galvenokārt no Babadži - Gurudži laiku pa laikam iejaucās un pievienojās sarunai, daloties ar mums. Viņa mīlestība un cieņa pret Babadži rādīja mums Pazemības ceļu.





4. diena: 23. septembris

Pulksten 8:30 atpūtas vietā Gurudži veica Abhišekā Krišnam, mēs dziedājām un dejojām, un pēc tam atpakaļceļā uz Nairobi mēs apmeklējām Hanumāna Mandiru.



Vēlāk Gurudži apmeklēja Sanathana Dharma Mandiru un Baladžī templi. Kunga Venkatešvaras (Balaji) templī tika veikta īpaša pudža, un Gurudži kā cieņas apliecinājums tika uzdāvināta šalle.


Pēc tam daudzi sekotāji ieradās, lai tiktos ar Viņu. Gurudži vēlīgi visus pieņēma, svētīja ar savu Mīlestību un padomiem, un dažiem Viņš materializēja gredzenus un vibhuti.
Bija pienācis laiks atvadīties, lija asaras, Svamidži apsolot drīz atkal apmeklēt Keniju.

Mēs glabājam sirdī atmiņas par kopā pavadīto laiku ar Šrī Svami Višvanandu, kurā Viņš mums dāvāja Savu gudrību un beznosacījumu Mīlestības saldmi.


Premavatāra Satguru Šrī Svami Višvananda Mahāprabhu Kī Džei!
~ Vienmēr pie VIŅA Lotospēdām ~
♥ Bezgalīgā Mīlestībā ♥
Shubra

----------

Drīz publicēsim vairāk fotogrāfiju. Skatiet atjauninājumus Bhakti Marga Kenija flickr lapā - https://www.flickr.com/photos/bhaktimargakenya/sets/


 Oriģinālierakstu skatiet šeit

28.09.14

Navaratri 3. diena - Čandraghanta Mā

Vakar vakarā Šrī Svami Višvananda sacīja: “Šodien ir Navaratrī trešā diena, kad godinām Čandraghanta Devī. Savu vārdu Viņa saņēmusi pateicoties pusmēnesim uz Viņas galvas.”
Navaratri 2014
Saskaņā ar Devi Mahātmjāmu, kad Vina parādījas, Viņa bija tik skaista, ka dēmonu karalis Mahišāsura gribēja Viņu par savu sievu. Devī teica: “Labi, ja vēlies kļūt par manu vīru, tad tev mani jāuzveic, jābūt stiprākam par mani.”  Vispirms pēc Devī viņš sūtīja tūkstots karavīrus. Viņa tik izteica vārdu ‘sa’, un visi viņi pārvērtās pelnos. To redzot, Mahišāsura pats ātri devās cīnīties ar Devī.  Mahišāsura bija saņēmis svētību, ka neviens vīrietis nevarēs viņu nogalināt, bet viņš aizmirsa pajautāt, lai arī neviena Matadžī  nevarētu viņu nogalināt. Viņš nedomāja, ka Devī varētu būt tik spēcīga. Viņš nezināja par Paša Dieva radošo Šakti. Mahišāsura devās cīnīties. Viņš pieņēma dažādas dēmona formas. Un beigās viņš pieņēma bifeļa formu, un  tieši šajā formā Devī viņu nogalināja, tādējādi iegūstot vārdu Mahišāsura Mardini.

Šrī Svami Višvananda agrāk ir teicis: “Esot šajā Dievietes formā, Viņa noņem visus cilvēka grēkus, visu karmu, ko esam radījuši. Viņa to noņem un vēl kā svētību bhaktam dod dažas siddis, tādas kā debesu aromāts. Tātad, kad līdzās ir Dievišķais, tad arī visapkārt ir debesu aromāts, kas saistīts ar Čhandraghanta Matā. Kad man bija 15 gadu, Pats Dievišķais izpaudās, parādot man, ka pienācis laiks man sākt kalpot Viņam un palīdzēt cilvēkiem. Tātad manās mājās Maurīcijā 40 dienas gaisā vienmēr bija salds aromāts un bites. Tā bija zīme, kas liecināja, ka Dievišķais ir līdzās.
Abhišekā (pa kreisi) un Jagna (pa labi)
Vēl viena piebilde par šo Devī formu - kad jūs lūkojaties uz šo Devī formu, Viņa izplata mūžīgo mieru visapkārt, bet Viņa ir biedējoša priekš ļauniem.” Tātad, “ja jūs sevī esat negatīvi, jūs nevarat saredzēt pozitīvo ārpusē. Ja jūsu prāts ir negatīvs, visas apkārtējās lietas būs negatīvas, bet, ja jūsu prāts ir  skaidrs, tīrs, mierīgs, viss ap jums būs mierīgs.”
Ārati
“Mahišāsurs simbolizē cilvēku ego, lepnumu par to, ka mēs domājam, ka mēs zinām, kas mēs esam.  Mēs tik ļoti esam pieķērušies savai augstprātībai, ka ir ļoti grūti to atlaist. Mēs domājam, ka esam īpašāki par citiem. Protams, katrs savā veidā ir unikāls un īpašs. Dievišķā Māte grib mums parādīt, ka tikai ar pazemību mēs varam sasniegt Dievu. Pirmais apliecinājums lielam lepnumam ir tūkstošiem domu, kas saka:‘Šim jābūt ir tā, tam jābūt tā’. Mēs vienmēr sakām: ‘Ja tas nav mans ceļš, tas ir aplams.’  Bet, kā jūs zināt, kas ir pareizi, un kas ir aplami? Ja jūs neesat ziedojušies, kā jūs to varat zināt? Jūs varat ziedoties Mahādevī un saņemt Viņas Žēlastību lūdzot:‘Hei Mā, atbrīvo mani no šīm ciešanām, ko pats sev esmu radījis, jo vienmēr esmu domājis, ka esmu īpašāks un citādāks nekā visi pārējie.’ Aizmirstot, ka dziļi mūsos mītošā Šaktī ir Pats Dievs. Tad, kāpēc mēs ļaujam prātam ņemt virsroku? Šim prātam, kas vienmēr pretojas tam, kas nāk no sirds. Ja jūs ziedosieties, jūs vienā piegājienā varat to atbrīvot. Tieši tāpat jūs varat atbrīvoties no tūkstošiem domu, tikai ar ziedošanos.
Dejošana par prieku Devī
Kā Māte Viņa vēlas, lai jūs sēdētu Viņas klēpī. Viņa jūs uzraudzīs. Neļaujiet prātam jums traucēt. Pat jūsu prātā radušās domas ir Viņas spēka radītas, bet Viņa ļauj jums izvēlēties, vai gribam klausīties vai nē. Ja jūs ļausiet prātam gūt virsroku, protams, tas prasīs ilgu laiku, bet, jūs būsiet pazemīgi, jūs redzēsiet, cik viegli tas ir. Jūs saņemsiet Mā Žēlastību. Te nav runa par to, cik mantras jūs esat Viņai skaitījuši, vai, cik daudz Viņu lūguši, bet par to Mīlestību, ko jūs dāvājat Viņai. Vienīgais, kas patiesībā skar Viņas sirdi ir šī vienkāršā Mīlestība.”

Raksta oriģinālu varat lasīt  šeit.

27.09.14

Navaratri 2. diena - Brahmačārinī Mā

Navaratri otrajā dienā mēs godinām Brahmačārinī Devī.
Svamidžī sniedza skaidrojumu par šo Dievības aspekta lieliskumu un par to, ko iegūst cilvēks, ja godina viņu.

“Šodien ir Navaratri otrā diena, kas ir veltīta Devī Brahmačārinī. Viņa ir lieliska tapasjanī, patiesībā. Viņa ir Tapasjanī Devī, kura mudina cilvēku viņa garīgajā ceļā.


Vakar bija dieviete Šailaputrī, un jūs redzējāt, kā Viņa nogalināja divus dēmonus - Madhu un Kaitabhu. Šailaputrī simbolizē Mahāvišnu Jogamaiju. Redzietsnaudošais Nārājanas aspekts, par ko runā Devī Saptašatī, ir jūsos esošais snaudošais aspektsPat, ja ejat garīgo ceļu, jūsu garīgais dziļums ir dusošs. To var atmodināt tikai tad, kad cilvēks saņem Žēlastību satikt savu Guru, jo tikai Guru var atmodināt šo snaudošo daļu.
Tieši tāpēc Šailaputrī simbolizē Guru, Viņa ir pirmā, un, saskaņā ar stāstu par Viņas Maiju, Viņa atmodina Mahāvišnu no Viņa Nidra jogas. Tas nozīmē, ka viņa vienīgā dod Šaktī, spēku, kas virza tālāk jūsu sādhanu, lai to aktivizētu jūsos. Ja jums ir paveicies šajā dzīvē atrast savu garīgo Skolotāju, Viņa ir Skolotāja svētība, ko jūs saņemat, kad ejat garīgo ceļu. Viņa ir pirmā sādhana-bhakti svētība, lai jūs varētu sākt savu garīgo ceļu, lai sāktu savu iekšējo ceļojumu. Šī svētība ir ļoti svarīga iekšējā ceļojumā, jo tā sagrauj lepnumu, ego.
Lai vai kā, arī jūsu pienākums ir stiprināt to. Tas ir tāpat: ja augs ir iestādīts, jums tas ir jāaplej. Tas ir  Brahmačarinī ceļš, kur jūs saņemat sādhanu; jūs bez jautājumiem un bez vilcināšanās pieņemat to, ko Guru jums saka, un jūs to izpildāt. Un tā ir otrā svētība sādhanas veidā, Viņa ir Brahmačārinī.
 

Jūs redzat - viņa tur krūku un džapa malu – Viņa rāda patieso dzīvi. Tas, ko jums patiešām vajag, nav viss, par ko jūs domājat, ka jums to vajag. Patiesībā - dzīve ir ļoti vienkārša.  Ja jūs aizvāksiet prom visu savas dzīves krāšņumu, jūs redzēsiet, ka patiesībā cilvēkam, lai viņš būtu laimīgs, nevajag daudz. Īpaši, ja viņš iet garīgo ceļu. Kas jums ir nepieciešams? Krūka simbolizē tīrību. Ejot garīgo ceļu, jūs vienmēr ejat caur attīrīšanos, tā ir sādhana, tā simbolizē arī barību, pajumti un apģērbu. Otrā rokā Viņa tur džapa malu, tā simbolizē ne tikai ikdienas džapa kriju, bet arī jūsu garīgo sādhanu, kas ir ļoti svarīga.
Kreisajā rokā Viņa tur krūku, kas simbolizē - ja jūs ziedosieties, par visu pārējo parūpēsies. Parūpēsies par visām jūsu vajadzībām. Tik ilgi, kamēr vien jūs pilnībā ziedojaties. Un, ja jūs ziedojaties, tad jautājumiem, “Kāpēc tas ir tā un nav šitā?” nevajadzētu vairs būt prātā. Ziedošanās nozīmē, ka jūs pilnībā paļaujaties uz Dieva Žēlastību un, protams, jūs veicat savus pienākumus un ticat, ka Dievs jūs uzrauga. Tāpēc tā ir kreisajā rokā. Tas, kas ir labaja rokā, ir svarīgāks, tā ir jūsu garīgā prakse, jūsu sādhana.

Viņa tur malas, tas nozīmē arī to, ka jūs saņemat Guru svētību. Ļoti svarīga ir mantra joga  – mantra krija, tāpēc Ātma Krija Jogā mēs uzsveram - gadījumā, ja jūs neveicat visas krijas, veiciet vismaz Džapa Kriju, jo, skandējot Dieva vārdu, jūs sāksiet atspoguļot Dievišķās īpašības un, protams, ja jums ir Guru mantra, tā jums ļoti palīdzēs. Bet, ja jums nav Guru mantras, tad skandējiet OM Namo Narayanaya līdz kādu dienu jūs saņemsiet Guru matru.


jau jūs zināt, dažus mēnešus atpakaļ es teicu, ka vairs nedošu Guru mantras, jo tās ir jānopelna. Ja cilvēks vienkārši saņem Guru mantru, tad vēlāk nāk, kā šodien no rīta, un saka: "Ak, es aizmirsu savu Guru mantru." Jūs varat aizmirst visu, bet Guru mantru jūs nekad nedrīkstat aizmirst! Tieši tāpēc saku, lai jūs to paturat noslēpumā. Tieši tāpēc saku, lai lolojat to un neizrunājat skaļi. Tāpēc, ka tā ir "manas", guru mantru drīkst skandēt tikai prātā, nevis skaļi.

Tātad, Brahmačarinī Devī uzsver, cik svarīga ir sādhana. Ja jūs vēlaties kaut ko sasniegt, jūs nedrīkstat teikt: "Ak, man nav vajadzības kaut ko darīt! Dievs izdarīs visu manā vietā!" Nē, jums pašam būs jāpieliek pūles, bet svētība vienmēr jums palīdzēs, tā dos jums spēku, lai jūs varētu virzīties tālāk. Tieši tāpēc Brahmačārinī Devī saka: "Ja jūs ko nevarat izdarīt, ja jūs nevarat veikt sādhanu vai tapasju, tad labākais, ko jūs varat darīt, ir veikt džapu. Skandējiet Dievišķo vārdu. Skandējiet "OM namo Narayanaya". Tas arī jūs atbrīvos.
Vai jūs redzat, cik žēlīgs ir Dievs? Jums nekas daudz nav jādara! Visvienkāršākajā veidā Viņš ir devis jums Savu vārdu, lai jūs varētu izstarot to, kas jūs esat savā dziļākajā būtībā.”

Raksta oriģinālu varat lasīt šeit.

26.09.14

Navaratri 1. diena - Šailaputrī un Dēvī Mahātmjas lasīšana

Viena no Dievišķās Mātes slavināšanas tradīcijām Navaratrī nakts svinību laikā Šrī Pītha Nilajā ir ikvakara Dēvī Mahātmjas lasījumi.


Dēvī Mahātmja ir Markandeja Purānas daļa, un tā stāsta par dievietes Durgas uzvaru pār dēmonu Mahišasuru. Kā jau Šrī Svami Višvananda mums iepriekšējos gados ir stāstījis, šis dēmons simbolizē "mūsu ego, mūsu lepnumu".
Dēvī Mahātmja tiek dēvēta arī par Durgas Saptašatī vai vienkārši Saptašatī, jo tajā ir 700 vārsmas (saptašatī nozīmē ‘septiņi simti’), kas sakārtotas 13 nodaļās. Vakar, Navaratri pirmajā vakarā, rituālais lasījums sākās ar pirmo nodaļu, kas saucas ‘Madhu un Kaitaba nogalināšana’.
Šrī Svami Višvananda iepriekšējos gados mums ir devis šādu pirmās nodaļas skaidrojumu:

“Šailaputrī veidolā Viņa iznīcina Dievu lepnumu. Patiesībā mēs visi esam daļa no šiem Dieviem. Nav nekādu atšķirību.
Šajā formā Viņa iznīcina mūsu lepnumu, mazo Dievu lepnumu. Durgas Saptašatī pirmajās nodaļās mēs lasām, par to, kā no Mahā Višnu ausīm, kamēr Viņš bija dziļā sādmahī stāvoklī, iznāca divi dēmoni.  Tie bija divi brāļi - Madhu un Kaitabha, kas simbolizē mūsu ‘pārāk daudz’ un ‘pārāk maz’. Mēs sūdzamies, kad ir par daudz, un, kad ir par maz, mēs arī sūdzamies, jo ne ar ko neesam apmierināti, jo vienīgi Pats Kungs var mūs apmierināt.
Mahāmaja abhišekā
Mēs ciešam no visa, kas mums ir par daudz, un ciešam arī no visa, kas mums trūkst, no visa, kā mums nepietiek. Abos šajos gadījumos, ko mēs redzam, mums viss jāziedo tam Kungam, mums jākļūst par instrumentiem. Un, lai kļūtu par instumentu, mums jāziedojas.
Tas, kas šeit ir domāts ar ziedošanos, nav situācija, kad jums viss jāatstāj un jāziedojas Viņam, bet gan jums jātic, ka, lai ko jūs arī darītu, Viņš vai Viņa ir līdzās.
Ar dēmonu nogalināšanu izpaudās Himalaju meita Šhailaputrī. Himalaji simbolizē tīrību un Mā Bhagavatī, Devī Durgu. Viņa pieņēma šo aspektu, lai iznīcinātu mūsu ‘pārāk daudz’ un ‘pārāk maz’ un padarītu mūs par tādiem, kas ziedojas Dievišķajam."

 
Raksta oriģinālu varat lasīt šeit

18.09.14

Pēdējais reģistrācijas brīdis Navaratri svinībām ŠPN - 19.septembris

Džei Gurudev,

Mēs vēlamies paziņot un izcelt svarīgu informāciju par Navaratri svinībām Šrī Pītha Nīlajā, Vācijā.

Pēdējais termiņš reģistrācijai

Tā kā uz Navaratri ierodas liels skaits ciemiņu, ir noteikts reģistrēšanās termiņš, lai varētu piedalīties Navaratri svinībās teltī:

!!! Mūsu mājaslapā jūs varat registrēties līdz piektdienai,  19. septembrim !!!

Tādēļ ka katru gadu uz pasākumiem ierodas aizvien vairāk cilvēku, mēs esam izstrādājuši rotācijas sistēmu visiem, kas reģistrējušies Navaratri.

1. Jums OBLIGĀTI JĀREĢISTRĒJAS VĒLĀKAIS līdz piektdienai, 19.septembrim!!!!

Lūk, reģitrācijas saite - http://bookings.bhaktievent.de/

Visi, kas nebūs reģistrējušies līdz piektdienai, nevarēs piedalīties svinībās teltī un iekļūs rindā. (Vienlaikus tiem tiks nodrošināta iespēja skatīties pasākumu tiešraidē Daršanas zālē.) 

(Mēs iepriekš bijām paziņojuši, ka pēdējais termiņš reģistrācijai ir 14.septembirs, tomēr tehniskas kļūmes dēļ, ziņa par to nenonāca visos komunikāciju kanālos un visās valodās laicīgi. Šis ir pēdējais paziņojums.)

Sari krāsas
Matadži, kas piedalīsies svinībās - lūk, šeit ir krāsu saraksts katrai svinību dienai:
1.diena: sarkana
2.diena: balta
3.diena: oranža
4.diena: zila
5.diena: dzeltena
6.diena: pāva spalvu zila/zaļa
7.diena: melna (tumša)
8.diena: gaišas krāsas
9.diena: sarkana

Ar nepacietību gaidām jūs Šrī Pītha Nīlaja!
Ar mīlestību,
jūsu Bhakti Margas ģimene

Oriģinālierakstu lasiet šeit.

Dharmanandas diena


Ir pagājis gads kopš Dharmananda aizgāja no mums.

Svētdien autobusā, atgriežoties mājās no mūsu ceļojuma pa Dienvidfranciju, mēs daudz domājām par viņu un dziedājām daudzas viņa dziesmas.


Pirmdien mēs kopīgi devāmies uz kapvietu, lai ar Šrī Svami Višvanandu pieminētu mūsu brāli Dharmanandu.


Mēs runājām par Dharmanandu - par to, kādu mēs viņu atceramies, par viņa tikumiem, viņa īpašībām, kā arī dalījāmies atmiņu stāstos par kopā ar viņu pieredzēto. Tas bija aizkustinoši.


Svamidži teica nelielu runu, kamēr mēs visi pulcējāmies ap Dharmanandas kapu :

"Visu savu dzīvi viņš bija labs cilvēks, labs sekotājs - nodevies. Vinam šajā dzīvē bija dāvāta žēlsirdība iet garīgo ceļu, kā arī dziedāt Dievam. Pasaulē ir daudz muzikantu, daudz dziedātāju, taču dziedāt Dievam ir kas pavisam cits. Ne katram mūziķim vai dziedātājam dāvāta tam žēlsirdība.

Dharmananda atrada savu ceļu dzīvē, un, protams, tas bija īss. Tādēļ es teicu, ka jums nav jākļūst vecam, lai nomirtu. Jebkurā laikā. Kad pienāk laiks, kad lapa pāršķiras, jūs būsiet miris. Jūs pametīsiet šo ķermeni, bet mūžīgi jūs dzīvosiet. Tādēļ šodien mēs svinam šo dienu, kurā viņš piedzima paradīzē. Tādu ceļu ikviens reiz dzīvē ies. Neviens no tā neizbēgs, taču jūs atgriezīsieties, tādēļ ka dvēselei sevi jāpilnveido. Cilvēkam jāatgriežas, un viņš atgriezīsies.

Pilnīgi noteikti šajā dzīvē jūs visi viņu vēl satiksiet, taču jūs kā vienmēr viņu neatpazīsiet. Viņš piedzims atkal ar tām pašām īpašībām, tas nav nekas īpašs. To būs vienkārši atpazīt. Ir lieliski, ka, piedzimstot ar noteiktām īpašībām no iepriekšējās dzīves, jūs paņemat tās līdzi. Jūs turpināt dzīvot no vienas dzīves nākamajā. Tāpat arī ar viņu - viņš atkal atgriezīsies. Vēl ne. Pēc kāda laiciņa.

Ziniet - viņa sniegto piemēru - to mēs patiesībā svinam. Viņa pieticību, viņa pazemību - kāds viņš bija pret visiem. Viņš varēja būt ļoti lepns un augstprātīgs. Tomēr viņš vienmēr ar visiem bija priecīgs. Pat tad, kad bija kāpumi un kritumi, kā vienmēr - jūs jau zināt, ka ģimenē vienmēr ir labie laiki un ne tik labie. Ne vienmēr viss rit gludi. Jūs to zināt. Taču tas, kā viņš saprata cilvēkus - viņš vienmēr centās saprast, viņš vienmēr cienīja otra cilvēka ceļu. Viņš nekad nebija no tiem, kas uzspiež sevi otram. Visi jūs esat viņu satikuši, ikviens, kas ir ar viņu runājis, bijis ar viņu - jūs zināt, kāds viņš bija.

Tas ir pats svarīgākais - saprast cilvēkus. Īapši tad, kad uz jūsu pleciem gulstas kāds pienākums - nav svarīgi kāds pienākums. Kad strādājat ar cilvēkiem - protams, jums jāpilda savs pienākums. Jums jāmīl un jāpilda savs pienākums. Tomēr ne visi to saprot. Ja zināt, kur atrodaties un saprotat cilvēkus, cilvēki jūs arī sapratīs. Lūk, ko šis cilvēks ir paveicis. Protams, viņš arī bija no tiem, kas lika visam kustēties uz priekšu, tomēr viņš to darīja ļoti mīļā veidā. Viņš nekad sevi neuzspieda nevienam.

Es atceros, ka vienmēr, kad pavadījām laiku kopā, viņš dziedāja, lai kur arī būtu. Es atceros, ka pat vienreiz audio istabā viņš bija viens pats un dziedāja! Viņš atbildēja: "Es nekad neesmu viens. Tu esi šeit, un visi citi ir tepat." Tā nu šodien viņš ir šeit. Mēs arī esam šeit! Un to arī nozīmē ģimene.

Pat tad, kad ir kāpumi un kritumi, kaut jūsu starpā valdītu nesaskaņa un saskaņa, tomēr dienas izskaņā jums tas viss jāatstāj aiz muguras. Jums jāturas rokās. Cieši jo cieši. Pat tad, kad nepiekrītat viens otram. Pēc tam, tāpat būs citas nesaskaņas, taču jums jābūt pat vēl stiprākiem vienam ar otru.

Tādēļ sekojiet šim piemēram. Un mainieties. Ja redzat, ka jums jāmainās, mainieties. Neviens jums nevar norādīt mainīties vai nemainīties. Tomēr jums labprātīgi jāmainās. Tādēļ katru gadu šī mēneša 14.dienā mēs svinēsim Dharmanandas dienu - lai atcerētos šo cilvēku savstarpējo sapratni - pat pēc tam, kad viņš būs atgriezies.

Džei Gurudev!"


 Oriģinālierakstu lasiet šeit.